Pohádkové sklepení

Ve středu 1. června 2016 jsme v prostorách centra Mobilního hospice Stromu Života v Novém Jičíně slavnostně otevřeli Pohádkové sklepení Strašidýlek z Poodří. Tento zcela ojedinělý projekt slouží pro osvětovou činnost hospice v oblasti paliativní péče. Besedy a přednášky na toto téma jsou vedeny školenými psychoterapeutkami. Jsou určeny pro předškolní děti a nižší ročníky základních škol, které se díky pohádkovému propojení nenásilnou formou seznámí s účelem a fungováním hospice.

Ve sklepení na vás čeká deset pohádkových postaviček. Zavedeme vás do světa Strašidýlek z Poodří, prozradíme vám jejich jména a seznámíme vás s lidovými tradicemi našich předků a pověstmi nejen z Poodří, ale z celého Novojičínska. Právě ty, spolu s typickou florou a faunou našeho kraje, jsou součástí pohádkového světa skřítků, víl a strašidýlek.

Pokud máte i vy zájem o prohlídku Pohádkového sklepení, ať už spojenou s besedou hospicové péče s našimi psychoterapeutkami a zdravotními sestřičkami, nebo samostatnou, zaměřenou pouze na autorská čtení a výklad pověstí či pohádek našeho regionu, můžete si u nás písemně nebo telefonicky domluvit termín. Pohádkové sklepení není v současné době volně přístupné veřejnosti. Je určeno větším skupinám, školám a školkám s minimálním počtem deseti osob včetně dětí. Pro objednání a další podrobnosti nám pište na kontaktní e-mail: ryskova@zivotastrom.cz a nebo telefonicky na číslo: +420 604 641 238.